ПРО КОМПАНІЮ
 
АСОРТИМЕНТ
 
РОДОВИЩЕ
 
ВИРОБНИЦТВО
 
КОНТАКТИ
  ™ Хрещатик        ™ Кітроська        ™ Ейрена        ™ Природний смак        ™ Йодіс-Бук 
     
 
 

5 чудес води

Незважаючи на просту хімічну формулу, вода – це речовина з дуже незвичайними властивостями. Вона приховує в собі безліч загадок, які часом не під силу розгадати навіть вченим. Перед вами п'ять найбільш цікавих фактів про воду:

1. Гаряча вода замерзає швидше холодної

Візьмемо дві ємності з водою: в одну наллємо гарячу, а в іншу – холодну воду, й помістимо їх в морозильну камеру. Гаряча вода замерзне швидше холодної, хоча за логікою, першою повинна була перетворитися на лід холодна вода: адже гарячій треба спочатку охолонути до температури холодної, а потім вже перетворюватися на лід, в той час як холодній воді вистигати не треба. Чому ж таке відбувається?
У 1963 році один танзанскій студент по імені Ераста Б. Мпемба, заморожуючи приготовлену суміш для морозива, зауважив, що гаряча суміш охолоджується в морозильній камері швидше, ніж холодна. Коли юнак поділився своїм відкриттям з учителем фізики, той лише посміявся над ним. На щастя, учень виявився наполегливим і переконав вчителя провести експеримент, який і підтвердив його відкриття: в певних умовах гаряча вода дійсно замерзає швидше холодної.
Тепер цей феномен гарячої води носить назву «ефект Мпемба». Щоправда, задовго до нього цю унікальну властивість води було відзначено Аристотелем, Френсісом Беконом і Рене Декартом.
Вчені так до кінця і не розуміють природу цього явища, пояснюючи його або різницею в переохолодженні, випаровуванні, утворенні льоду, конвекції, або впливом розріджених газів на гарячу і холодну воду.

2. Надохолодження і «миттєве» замерзання

Всі знають, що вода завжди перетворюється на лід при охолодженні до 0 ° C ... за винятком деяких випадків! Таким випадком, наприклад, є надохолодження, яке являє собою властивість дуже чистої води залишатися рідкою, навіть будучи охолодженою до температури нижче точки замерзання. Це явище можливе завдяки тому, що навколишнє середовище не містить центрів або ядер кристалізації, які могли б спровокувати утворення кристалів льоду. І тому вода залишається в рідкій формі, навіть будучи охолодженою до температури нижче нуля градусів за Цельсієм.

Процес кристалізації може бути спровокований, наприклад, бульбашками газу, домішками (забрудненнями), нерівною поверхнею ємності. Без них вода буде залишатися в рідкому стані. Коли процес кристалізації запускається, можна спостерігати, як надохолоджена вода вмить перетворюється на лід.

Зауважте, що «над-нагріта» вода також залишається рідкою, навіть будучи нагрітою до температури вище точки закипання.

3. «Скляна» вода

При температурі - 38°C навіть найчистіша сверхохолоджена вода раптово перетворюється на лід. При -120°C з водою починає відбуватися щось дивне: вона стає надв’язкою або тягучою, як патока, а при температурі нижче -135°C перетворюється на «скляну» або «склоподібну» воду – тверда речовина, в якій відсутня кристалічна структура.

4. Квантові властивості води

На молекулярному рівні вода дивує ще більше. У 1995 році проведений вченими експеримент з розсіювання нейтронів дав несподіваний результат: фізики виявили, що нейтрони, спрямовані на молекули води, «бачать» на 25% менше протонів водню, ніж очікувалося.
Виявилося, що на швидкості однієї аттосекунди (10 -18 секунд) має місце незвичайний квантовий ефект, і хімічна формула води замість H2O, стає H1.5O!

5. Чи є у води пам'ять?

Альтернативна офіційній медицині гомеопатія стверджує, що розведений розчин лікарського препарату може надавати лікувальний ефект на організм, навіть якщо коефіціент розведення настільки великий, що в розчині вже не залишається нічого, крім молекул води. Прихильники гомеопатії пояснюють цей парадокс концепцією під назвою «пам'ять води», згідно з якою вода на молекулярному рівні володіє «пам'яттю» про речовину, колись в ній розчинену і зберігає властивості розчину початкової концентрації після того, як у ньому не залишається жодної молекули інгредієнта.
Міжнародна група вчених на чолі з професором Медлін Енніс з Королівського університету в Белфасті, який критикував принципи гомеопатії, в 2002 році провела експеримент, щоб раз і назавжди спростувати цю концепцію. Результат виявився зворотнім. Після цього вчені заявили, що їм вдалося довести реальність ефекту «пам'яті води».

 
 
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #777c03 #7975ca #1017d9